معرفی انواع سگ

by سگ in آگوست 30, 2019

معرفی انواع سگ

امروز در سایت سگ به درخواست شما کاربران عزیز مطلبی را در مورد انواع سگ و خصوصیاتشان آماده کرده ایم که می توانید با مطالعه این صفحه مطالب جالبی در مورد سگ ها و جواب برخی از سوال هایتان مانند
انواع غذای سگ کدامند؟

انواع نژادهای سگ کدامند؟

چه زمانی سگ زایمان می کند؟

سگ های پا کوتاه از کدام نژادند؟

 را به دست آورید و سگ ها را بهتر بشناسید.

 

چرا سگ انسان را دوست دارد؟

دوستی بین سگ و انسان یک ارتباط کاملا دو طرفه است . سگ ها بیشتر رابطه خود را با دنیای بیرون از طریق چشم ایجاد می کنند. حس ششم در سگه ها بسیار قوی است و می توانند نیازهای احساسی انسان را درک کنند. سگ ها دوست داشته شدن را می فهمند و این حس را همراه با قدردانی چند برابر به شما برمی گردانند.

همچنین بخوانید: معرفی انواع گربه

چرا سگ ها باوفا هستند؟

مطمئنا در مورد وفاداری سگ ها مطالب زیادی خوانده اید و شنیده اید. سگ را از این جهت جیوان وفاداری می نامند که در هیچ شرایطی شما را تنها نمی گذارد و هیچوقت به صاحبش حمله نمی کند. از اهل خانه محافظت می کند و همیشه نگران است. وفاداری سگ به قدری زیاد است که حتی بعد از مرگ نیز صاحبان خود را فراموش نمی کنند.

انواع غذای سگ کدامند؟

در مورد غذاهای سگ میتوانید لیست بلندی را داشته باشید. سگ نیز مانند هر جانداری برای داشتن یک زندگی سالم نیاز به غذای مناسب دارد . در ادامه شما را با انواع سگ ها آشنا می کنیم.


گوشت
جگر
مرغ
پای مرغ
ماهی
 برنج
تخم مرغ

در نظر داشته باشید که تمام این موارد باید پخته شود تا احتمال هر نوع بیماری در سگ از بین برود. در کنار این مواد غذایی میتوانید از شیر، سبزیجات و غذای آماده سگ هم استفاده کنید.

انواع نژادهای سگ کدامند؟

برای تهیه حیوان خانگی خود حتما تحقیق کنید زیرا صرفا به دلیل علاقه شخصی به یکی از نژادهای سگ نمی توانید آن را به خانه بیاورید. باید توجه داشته باشید که سگ ها هم خصوصیات مخصوص خود را دارند و شما باید سگی را برای همراهی خود انتخاب کنید که با نوع نیاز شما و خصوصیات رفتاری و همچنین سبک منزلتان جور باشد. در ادامه با انواع نژاد سگ آشنا می شوید.

بهترین نژاد سگ برای شما که حریف ورزشی می خواهید

لابرادور رتریور
سیبرین هاسکی
گلدن رتریور
باکسر
جک راسل تریر
شپرد استرالیایی
ویزلا
وایمارانر
شیبا اینو
بردر کلی

معرفی انواع سگ

معرفی انواع سگ


بهترین نژاد سگ برای شما که به وفاداری و حمایت نیاز دارید

ژرمن شپرد
بول ماستیف
سگ کوهستانی برنس
روتوایلر
جیندوی کره ای
دوبرمن پینچر
آکیتا
کوموندور
تازی پلات
چوچو
پودل
مالتز
پیچون فرایز
تازی افغان
اشناوزر
پاگ
پیت بول
بولداگ انگلیسی
اسپانیل تبتی
باست هوند
شیتزو
ساموید
بولداگ فرانسوی
اسپانیل شاهزاده چارلز شوالیه
سگ اسکیموی امریکایی
گریت دین
کیش هاند

چه زمانی سگ زایمان می کند؟

از زمان جفت گیری تا زایمان سگ به طور متوسط 63 روز طول می کشد. که در این مدت حتما باید با دامپزشک خود در ارتباط باشید. بسیار مهم است که 10 روز قبل از زایمان و 10 روز بعد از زایمان به سگ خود قرص انگل بدهید.

سگ های پا کوتاه از کدام نژادند؟

سگ های پاکوتاه بسیار دوست داشتنی هستند و طرفدارن زیادی نیز دارند . در ادامه به معرفی پنج نژاد سگ پاکوتاه می پردازیم.

سگ داکسهوند یا همان سگ سوسیسی که به اشتباه داشهوند نیز می گویند.
سگ باست هوند معروف به پاکوتاه خوابالو
سگ ولش کورگی کاردیگان
سگ ولش کورگی پمبروک
سگ اسپانیل تبتی

سگ های پشمالو از کدام نژادند؟

سگ های پشمالو برای دوستداران سگ بسیار عزیز هستند و اصولا با لباسها و نحوه آرایش سگ های پشمالو آن ها را دوستداشتنی تر می کنند. نام چند نژاد برتر پشمالو را باهم می خوانیم.

بیچون فرایز
یورکشایر تریر
کوتون دو تولیر
مالتیز
پودل
شیتزو
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

سگ های شکاری از کدام نژادند؟

سگ های شکاری برای مزارع و نگهبانی بسیار مناسب هستند. این سگها از صاحبان خود کاملا اطاعت می کنند وبسیار باهوش هستند در ادامه شما را با انواع سگ های شکاری اشنا می کنیم.

سالوکی
منشا بیگل
ویپت
هاسکی
دوبرمن

همچنین بخوانید: معرفی انواع مرغ عشق

چگونه توله سگ انتخاب کنیم؟

اگر بار اولتان است که در فکر خرید سگ هستید باید به نکات مهمی توجه کنید تا هم سگ مورد علاقه تان را داشته باشید و هم سگ از بودن در کنار شما احساس آرامش کند . خرید سگ به منزله تعهد نگه داشتن آن می باشد و باید تمام شرایط رفاهی برای بودنش مهیا باشد. نکات ریز و کاربردی که باید در خرید سگ به آن توجه داشته باشید:

_انتخاب مناسب ترین نژاد سگ
_داشتن وقت بیکاری برای تربیت سگ و خو گرفتن با شما
_در منزل کسی به ریزش موی سگ حساسیت نداشته باشد.
_انتخاب پرورش دهنده مناسب برای سگ
_اطمینان از سلامت سگ
_داشتن محیطی مناسب برای نگهداری سگ
_اطمینان از تامین هزینه سگ

بیماری های مشترک بین انسان و سگ کدامند؟

بیماری هایی که از طریق حیوانات به سگ ها منتقل می شود به نام بیماری های زونوتیک شناخته می شود. از جمله بیماری هایی که از سگ ها به انسان منتقل میشود عبارت اند از:

هاری
لیشمانیوز جلدی (سالک)
کیست هیداتیک
بیماری های انگلی سگ (گری، کک، شپش)
کرم های گرد
کرم نواری
توکسوکاریازیس

سگ ها چقدر عمر می کنند؟

میانگین عمر سگ ها بین 8 تا 12 سال می باشد که امروزه با توجه به اطلاعات بیشتر صاحبان سگ و مراقبت های پزشکی پیشرفته، طول عمر این موجودهای دوست داشتنی افزایش یافته است. ولی در کل نسبت طول عمر سگ ها به انسان بسیار کم است. از آنجایی که سن سگ ها مخصوصا در دو سال اول زندگی بیشتر از سن انسان افزایش پیدا می کند صاحبان سگ باید منتظر مواجه شدن با هر اتفاقی باشند . نژاد های مختلف سگ ها طول عمرشان متفاوت است ولی در کل سگ ها بیشتر از 15 سال زندگی نمیکنند.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و بتوانید با کمک گرفتن از راهکارهای سایت سگ، از خرید و نگهداری سگ خود راضی باشید. اگر شما نیز در این کسب و کار فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعالیت شما را نیز در این سایت اضافه کنیم. با اضافه شدن شما در این سایت کاربران بهتر و راحت تر می توانند با شما ارتباط برقرار کنند.

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات شما هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت های تخصصی مان قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید.

 

تماس با پشتیبانی در تلگرام

Poshtiban_site@

Leave a Reply